Účast v národním kole robotické soutěže FLL 2024

26.3.2024 |  Jaroslav Šlehofer |  ZŠ Ostravská

S kluky z Robo kroužku jsme se po úspěšné soutěži v Brně zúčastnili národního finále First Lego League v Praze.

Finále se účastnil tým žáků ve složení Ondřej Krzyžánek, Ondřej Starzyk a Viktor Damek (všichni z VIII.B) spolu s vedoucím kroužku Karlem Juchelkou, který je na soutěž připravoval. Finále se konalo v prostorách firmy Fanuc Czech, s.r.o., která se zabývá automatizací a robotikou obecně. Tentokrát jsme bohužel nebyli tak úspěšní jako v Brně, a v hlavní kategorii RobotGame jsme se umístili až na 11. místě z celkových 12 nejlepších týmů z celé republiky. Naše celkové umístění bylo také 11., i přes tentokrát mnohem úspěšnější prezentaci inovačního výzkumu. Poslední dvě kategorie, Robot Design a Core Values nám šly velmi dobře, stejně jako v Brně.

Všem zúčastněným gratulujeme a ceníme si práce, která je dostala až do celostátního kola.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies