Setkání se spisovatelkou Klárou Smolíkovou

9.10.2023 |  Dorota Sikora |

Městskou knihovnu v Českém Těšíně ve čtvrtek 5. října 2023 navštívila známá a oceňovaná autorka dětských knih, scénáristka a lektorka Klára Smolíková.

Příležitost k inspirativnímu setkání si nenechali ujít žáci VI.A a užili si bezmála dvě hodiny plné tvorby, nových poznatků a poslechu zajímavých příběhů. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací o vzniku knihy a procesu, který k němu vede. Věděli jste například, jak spisovatelé pracují s počasím nebo proč mají vyostřené smysly?

Konkrétně naši žáci pak měli možnost poznat, jakým způsobem lze vytvořit hororový příběh či se naučit, jak si při zapojení umělé inteligence vytvořit vlastního draka.

Beseda s názvem Fantastické psaní s Klárou Smolíkovou pro žáky VI.A  dopadla doslova fantasticky, děkujeme!

Zmínka o besedě na sociální síti.

Fotogalerie