Adaptační kurz na chatě Severka

10.10.2023 |  Dominika Kubienová |  ZŠ Slezská

Ve čtvrtek 5.10 ráno jsme společně vyrazili vlakem do Beskyd na chatu Severka na Adaptační kurz. Museli jsme nejdříve zdolat nelehkou trasu nahoru z Bocanovic. Cesta byla sice dlouhá, ale během ní jsme si zahráli pár aktivit na důvěru s šátky, která se dětem moc líbila a někteří odvážlivci ji hráli až skoro na úplný konec.

Na chatě Severka nás čekal výborný oběd a paní psycholožka Alice Mizia. Odpoledne jsme hráli aktivity na vzájemnou spolupráci a komunikaci, což vypadalo ze začátku jako bojový úkol, ale později už se z toho stala automatická věc. Užili jsme si u toho spoustu smíchu a legrace.

Večer se děti dočkaly Stezky odvahy. Myslím, že i ti největší odvážlivci a hrdinové zažili alespoň malinko adrenalinu.

Počasí nám přálo celé dva dny, a tak jsme si mohli užít všechny sportovní i nesportovní aktivity venku. Na druhý den jsme hráli hru ve smíšených skupinách s balónky, která se stala u dětí nejvíce oblíbená.

Věřím, že jsme si spolu všichni užili pěkný čas a odnesli spoustu krásných zážitků.