Den jazyků

13.10.2023 |  Karina Damková |  Projekty

Den jazyků na naší škole očima žáků

Ve středu 27. 9. 2023 se v naší škole uskutečnil Den jazyků. Jedná se o den, který propaguje rozmanitost jazyků Evropy a zároveň podporuje učení se cizím jazykům. Ve škole se aktivně zapojily třídy 2. stupně a věnovaly se jazykům:  anglický, německý, španělský, ruský, polský, slovenský, esperanto, řeč těla, “po naszymu”. Po celém druhém stupni bylo 18 stanovišť, kde se děti zastavovaly a plnily různé úkoly v daném jazyce. Zadání bylo uvedeno na papírech a každá skupina se musela s textem popasovat sama, bez rad a nápověd. Pracovalo se na iPadech, čas byl vymezen na 2 hodiny čistého času. Kdo měl nejvíc správných odpovědí, vyhrál po vyhlášení hodnotné ceny. Myslím si, že akce se velice vydařila, děti se naučily nová slovíčka a slovní spojení v různých jazycích a byla to pro všechny nová příležitost, která nás přiblížila Evropě!

Daniel Dubský 7. B

Líbilo se nám, že jsme si mohli vybrat sami skupinku. Dozvěděli jsme se nové věci také vyzkoušeli spolupráci s kamarády. Také oceňujeme , že do toho byly zapojeny iPady. Myslíme si, že bylo fajn, že tam bylo i naše nářečí.

Žákyně 8. ročníku

Ve středu 27. září jsme měli na druhém stupni skci “Den jazyků”. Soutěžili jsme v týmech po čtyřech, které jsme si sami vybrali. Po vyhlášení pravidel už jsme šli soutěžit. Úkolem bylo projít 18 stanovišť, na kterých byly různé úkoly v různých jazycích. Nakonec bylo vyhlášení výherců v tělocvičně.

Podle nás byla tato velmi zábavná a moc jsme si ji užily. Do budoucna by bylo moc super, kdyby bylo takových akcí více.

Dívky z 9. B