Městské kolo pěvecké soutěže Zpěváček 2024

22.3.2024 |  Eva Dziubková |
Městské kolo pěvecké soutěže  Zpěváček 2024

Ve středu 6.3. 2024 proběhlo v Čítárně a kavárně Avion v Českém Těšíně městské kolo pěvecké soutěže Zpěváček 2024.

Z naší školy se této soutěže zúčastnilo 6 žáků:Vít Švach z 1.C, Martin Mynař z 3.C, Tamara Pailová z 4.C, Daniel Kaluža z 5.C, Tereza Rákočí z 8.C a Julie Kaczmarczyková z 8.C. Každý soutěžící zazpíval dvě lidové písně z regionu Těšínského  Slezska. Písně doprovázeli muzikanti s folklórního souboru Slezánek. Přehlídka lidových zpěváčků trvala celé dopoledne a soutěžící sklidili velký potlesk. Byli odměněni pamětním listem a drobnými dárky. Ti nejlepší postoupili do regionálního kola, které se uskuteční v MěDK Karviná dne 3.4.2024. Z našich řad postoupil Vít Švach z 1.C. Gratulujeme!