Krabice od bot

5.12.2023 |  Pavel Buchta |
Krabice od bot

Před Vánocemi jsme se zapojili do největší české sbírky dárků pro děti ohrožené chudobou s názvem "Krabice od bot", kterou pořádá Diakonie ČCE. Ve třídě 22 žáků jsme se domluvili a zabalili celkem 12 krabic plných her, kosmetiky a drogerie, školních potřeb, komiksů a časopisů, sportovních pomůcek a dalších skvělých dárečků.

Krabice od bot putují k dětem, které mají dlouhodobě ztížené podmínky: rodiče mají potíže zajistit základní živobytí, jsou na děti sami nebo nemají stálou práci, žijí na ubytovnách nebo putují po azylových domech a příbuzných. Často se jim moc nedaří ve škole a doma jim chybí někdo, kdo by jim pomohl a dodal motivaci. Díky našim krabicím bude mít Štědrý den pro spoustu dětí přídech vánočního zázraku.

Všechny krabice jsme odnesli v úterý 5. prosince do Charity Český Těšín, kde jsme se pak dozvěděli další informace o sociálních službách. Rádi se zapojíme zase příští rok.