Úspěch druháků ve výtvarné soutěži Albertina na plotě

17.6.2023 |  Pavel Buchta |
Úspěch druháků ve výtvarné soutěži Albertina na plotě

Výtvarná soutěž, které se zúčastnili žáci několika ročníků naší školy, byla vyhlášena Muzeem Těšínska na počest těšínského vévody Alberta Sasko-Těšínského. Ten v letošním roce slaví 285. výročí narození a je znám mimo jiné jako zakladatel největší grafické sbírky světa – vídeňské Albertiny,

Naši školní výtvarníci neměli jednoduché zadání, měli se ve své práci inspirovat některým z umělců zastoupených právě ve vídeňské galerii. Druháci využili výtvarná díla jako Zátiší s mísou na ovoce, Mladá dívka v květovaném klobouku, Člověk v suprematistické krajině nebo Picassovo Zátiší s kytarou a další.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v sobotu 17. června během akce Vivat Albert! v prostorách těšínské muzejní zahrady.

Práce byly odbornou porotou oceněny voucherem, který opravňuje celou třídu 2. B zúčastnit se edukačního programu v Galerii města Třince pod vedením Veroniky Chmelařové. Tato třída dále získává voucher věnovaný členkou poroty Veronikou Chmelařovou, a to na edukační program na základě její knihy „Od Venuše po atomy - příběhy českého výtvarného umění pro děti“. Program bude realizován v naší škole na podzim tohoto roku.

Několik prací bylo oceněno jako vymykající se nad rámec a žákům byly v zastoupení poslány drobné předměty přímo z vídeňské Albertiny. K těmto oceněným patří: Elisabeth Šimková, Jan Waclawek, Lenka Šamajová a Adam Dziekanik.

Mladým umělcům gratulujeme a věříme, že je mimo uvedená ocenění potěší také originální upomínkové předměty, které jim věnovala přímo vídeňská galerie.