Včelky ve 3.B

25.5.2023 |  Jolana Kantorová |

Ve čtvrtek 25.5. se děti ze 3.B staly pilnými dělnicemi a trubci včelího společenstva.

Tento den měli totiž projektovou výuku na téma: „Včela“. V úvodu si vyrobili včelí tykadla, aby se mohli stát právoplatnými členy včelstva a dokázali spolu komunikovat a spolupracovat. Zhlédli výukové video o včelách i pohádku a pomoci pracovního listu, si utřídili informace. Odpovídali na otázky: Jaká je včela, jaké má tělo? Kolik včel žije v úlu? Kdo tam všechno žije? Jaký mají včely vývojový cyklus? Jaké produkty včely produkují a jak je využívá člověk? Koho se bojí a co vlastně dělají, když jim do úlu vletí nepřítel? Vidí včely barevně? Vidí stejně jako člověk? Nakonec si každý vyrobil svou vlastní včeličku. Kdo byl hotový, podílel se na stavbě úlu.

Ve výtvarné výchově děti pracovaly na společném díle. Ze začátku byly z úkolu nervózní. Nevěděly, jak mají obrázek vybavit, co z toho vznikne. Když se ale části začaly skládat dohromady, pochopili, že výsledným dílem bude včela sbírající pyl. Společná práce se jim moc povedla. Můžou být na sebe pyšní.

Závěr dne patřil zpěvu. Naučili jsme se písničku Svěráka a Uhlíře: "Včely".

Práce šla všem od ruky. Dnešnímu dni a včelám dík.